Prihlásenie

Meno:
Heslo:
Registrácia           Zabudnuté heslo

Newsletter

Podujatia

Spolupráca podnikov a univerzít

Dátum konania: 22.11.2012 10:00
Miesto konania: Ústav konkurencieschopnosti a inovácií, Žilina
Seminár zameraný na prezentáciu úspešne fungujúcich príkladov spolupráce akademického a podnikateľského sektora v prostredí Žilinskej univerzity.

Viac informácií »

Spolupráca podnikov a univerzít

Dátum konania: 22.11.2012 10:00
Miesto konania: Ústav konkurencieschopnosti a inovácií, Žilina

Dňa 22.11.2012 (štvrtok) sa v priestoroch Ústavu konkurencieschopnosti a inovácií v Žiline uskutoční ďalší zo série seminárov projektu Innoborder, tentoraz zameraný na formy spolupráce univerzít a podnikov. Vzájomná kooperácia medzi podnikateľským a akademickým sektorom sa stáva kľúčovou podmienkou pre úspešnú komercializáciu inovácií. V súčasnosti je nepostačujúca, pričom ak existuje, neprekračuje hranice.

Cieľom seminára je oboznámiť účastníkov s reálnymi formami vzájomnej spolupráce podnikateľského a akademického sektora v prostredí okolo Žilinskej univerzity, ktoré vytvára unikátny inovačný ekosystém. Tieto formy spolupráce budú bližšie predstavené na príkladoch úspešne fungujúcich iniciatív z praxe.

Na seminári sa predstavia úspešné príklady spolupráce akademického a podnikateľského sektora z praxe, ako je napr. klastrová iniciatíva, participácia na zmluvnom výskume, aktivity zamerané na podporu transferu technológií a rozvoja inovačných riešení realizované v rámci Slovenského centra produktivity a ÚKaI, aktivity Výskumného a vzdelávacieho centra mladých vedeckých pracovníkov, CEIT, VTP Žilina, či študentský start-up Trashout. Súčasťou programu je aj návšteva showroom-u spoločnosti CEIT.

Účasť na seminári je bezplatná. Viac informácií k programu nájdete tu.

Na akciu sa môžete prihlásiť kliknutím na link nižšie alebo vyplnením návratky a jej zaslaním na e-mail majchrakATslcp.sk.

V prípade otázok ohľadom akcie kontaktujte jej organizátora:

Ing. Marián Majchrák, PhD.

Slovenské centrum produktivity

Univerzitná 8413/6
010 08 Žilina

tel: 0903 685826
E-mail: majchrakATslcp.sk

 


Prihlásiť sa na podujatie »