Prihlásenie

Meno:
Heslo:
Registrácia           Zabudnuté heslo

Newsletter

Podujatia

Spolupráca podnikov a univerzít

Dátum konania: 22.11.2012 10:00
Miesto konania: Ústav konkurencieschopnosti a inovácií, Žilina
Seminár zameraný na prezentáciu úspešne fungujúcich príkladov spolupráce akademického a podnikateľského sektora v prostredí Žilinskej univerzity.

Viac informácií »

Workshop na scenáre

V dňoch 21.-22. júna 2011 sa v Žiline uskutoční prvý zo série foresight workshopov, ktorý by mal dať odpoveď na otázku možných scenárov vývoja v oblasti inovácií v regiónoch projektu ako aj stanoviť víziu, ku ktorej by mali regióny v horizonte 15-20 rokov smerovať.

Workshop bude 2-dňová akcia a zúčastnia sa na nej okrem projektových partnerov odborníci na problematiku inovácií a výskumu a vývoja z akademického, podnikateľského sektora, verejnej a štátnej správy zo všetkých partnerských regiónov.

Počas prvého dňa spoločne navrhneme alternatívne scenáre možného vývoja v oblasti inovácií. Tie nám poskytnú obraz o možnom vývoji trendov, ktoré ovplyvňujú politiku v oblasti inovácií a umožňujú pripraviť sa vopred na rôzne situácie.

Druhý deň bude venovaný návrhu vízií, ktoré budú štartovacím bodom pre prípravu roadmapov (tzv. cestovných máp) k ich dosiahnutiu. Tie však už budú  predmetom druhého workshopu, ktorý sa uskutoční začiatkom roku 2012.

Program akcie je k dispozícii tu.

V prípade záujmu o účasť na workshope kontaktujte projektového partnera vo Vašom regióne.